Część 6. Mechanik CNC i kierownik sprzedaży - historia Jukki

Kuva 6

Jesień zaczyna się w Kipinie dobrymi znakami. Jukka Mäkinen właśnie rozpoczął pracę jako kierownik sprzedaży w firmie Kipinä. Jukka pochodzi z Vaasa i mieszka ze swoją rodziną łączoną w domu jednorodzinnym w Purola w okręgu Vaasa. Rodzina składa się z żony i sześciorga dzieci, jest więc dużo codzinnego zgiełku, ale rodzinnemu mężczyźnie to się podoba.

 Jukka pasuje jak ulał do Kipiny. Ten człowiek ma wykształcenie i doświadczenie zawodowe z pracy na obrabiarkach CNC, między innymi w ABB i Wärtsilä. Jukka pracował w branży metalowej zarówno jako mechanik, jak i kierownik sprzedaży i sam ocenia, że ​​jego poprzednie doświadczenia zawodowe są bardzo przydatne w nowej roli.

 - W każdym razie jest to całkiem wygodne, gdy można od razu znaleźć wspólny język z klientem. Rozmowy o typach spawania lub wymaganiach materiałowych przebiegają wtedy gładko. W przeszłości sprzedawałem stemple i formy klientom z branży tworzyw sztucznych, więc znam również tę gałęź przemysłu - mówi Jukka.

 Doświadczenie Jukki nie ogranicza się do branży metalowej. Na przestrzeni lat kompetencje zawodowe zdobywał również z pracy w agencji reklamowej oraz u operatora usług telekomunikacyjnych.

 Jeśli chodzi o deficyt siły roboczej w branży metalowej, kierownik sprzedaży ma do powiedzenia coś ważnego. - Wydaje się, że wszystkie firmy mają ten sam problem: Gdzie można znaleźć wykwalifikowaną, a przede wszystkim doświadczoną siłę roboczą? Wiele firm traci dużą część obrotów po prostu dlatego, że z powodu braku siły roboczej piętrzą się zaległości, a kontrahenci przenoszą pracę za granicę – denerwuje się Jukka.

 - Jeśli chodzi o zagraniczną siłę roboczą, Jukka ma do powiedzenia tylko dobre rzeczy. - Poprzedni pracodawca zatrudniał kilku obcokrajowców. Byli bardzo profesjonalni i bardzo elastyczni, jeśli chodzi o pracę. Nawet z krótkim wyprzedzeniem byli gotowi do pracy w sobotę. Jukka podkreśla, że ich motywacja i umiejętności były na najwyższym poziomie.

 Wszyscy mówią teraz o koronie. Środki ostrożności podejmowane przez Kipinę przeciwko rozprzestrzenianiu wirusa zostały bez zastrzeżeń zatwierdzone przez Jukkę. - Pracownicy są zawsze testowani na życzenie klienta, a dwutygodniowa kwarantanna gwarantuje, że nie ma transmisji koronawirusa przez pracowników zapewnianych przez agencje pośrednictwa pracy Kipinä, podkreśla Jukka.

 Witaj w Kipinie Jukka!

Jukka