Časť 7: Prečo prišiel Pavel do Fínska? - Част 7: Защо Павел дойде във Финландия?

Kuva7

Počas týchto 10 rokov sa nám podarilo poskytnúť našim klientom odborníkov z  niekoľkých stredoeurópskych krajín a zároveň slušné zamestnanie týmto profesionálom. Nebolo to však ľahké. Vzdialené Fínsko nemusí byť krajinou, ktorá pride ako prvá na myseľ.  Aj keď si myslíme, že fínska príroda je najkrajšia na svete a naša krajina sa radí na popredné priečky medzi najbezpečnejšími na svete, jednoducho to nestačí. Tak prečo teda Pavel prišiel do Fínska  a odvtedy sa opäť vracia?

Títo odborníci oceňujú rovnaké veci ako fínski zamestnanci; platy sa vyplácajú načas, o všetky veci je veľmi dobre postarané a pracoviská sú čisté a bezpečné. Okrem toho oceňujú, že v prípade potreby môžu komunikovať vo svojom rodnom jazyku. Takto sa nám v Kipinä podarilo dosiahnuť, aby si Pavel a jeho zahraniční kolegovia užívali život vo Fínsku 10 rokov. A takto uspejeme aj v ďalších rokoch.

-

През тези 10 години успяхме да предложим на нашите клиенти професионалисти от няколко страни от Централна Европа и в същото време справедлива работа за тези професионалисти. Това обаче не беше лесно. Далечна Финландия не е първата държава, която ти идва на ум. Макар да смятаме, че финландската природа е най-красивата в света и страната ни се нарежда на челно място като най-безопасна, това просто не е достатъчно. И така, защо Павел дойде във Финландия и оттогава отново се връща?

Тези професионалисти ценят същите неща като финландските служители; заплатите се изплащат навреме, грижим се добре за всичко и работните места са чисти и безопасни. Освен това те оценяват възможността да общуват на родния си език, когато е необходимо. Ето как ние в Кипина успяхме да накараме Павел и неговите чуждестранни колеги да се радват на престоя си във Финландия в продължение на 10 години. И точно така ще успеем през следващите години.